Voda zaspieva tým, ktorí sa o ňu starajú

Rozhlas a televízia Slovenska, Východoslovenská vodárenská spoločnosť a Klub akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti vyhlasujú prvý ročník ocenenia „VODA SPIEVA“.

Program, ktorý svojim charakterom nadväzuje na jednu z najúspešnejších show RTVS Zem spieva, bude oslavou vody a ocenením tých, ktorí sa o ňu starajú. RTVS prostredníctvom televíznych obrazoviek vyzve divákov, aby posielali svoje tipy na jednotlivca, firmu, alebo mesto či obec, ktoré urobili niečo dôležité pre Slovenské vody. V rámci galavečera potom budú vyhlásené a ocenené najvýznamnejšie činy a ich nositelia v jednotlivých kategóriách. Reláciu na obrazovky prinesie Dlhopisový program VVS. 

,,Ako vodárenská spoločnosť sme zodpovední za to, aby keď otočíte kohútikom, tiekla z neho voda a zvykli sme si na to, že tá voda naozaj potečie. Sme však svedkami takých zmien prostredia, že ak nebudeme k starostlivosti o vodu pristupovať zodpovedne, onedlho to až takou samozrejmosťou byť nemusí. Kampane, ktoré zapĺňajú médiá v poslednom období, ako keby tému starostlivosti o vodu prekrývali, alebo vytesnili. Preto byť súčasťou projektu, ktorý efektívne upriami pozornosť na ochranu vody, ale hlavne na ľudí, ktorí sa o vodu starajú a zaslúžili sa o ochranu zdrojov pitnej vody, považujeme za našu prirodzenú povinnosť,“ povedal Daniel Kratky, člen predstavenstva Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti a člen správnej rady Klubu akcionárov. 

Voda spája, čistí nielen prírodu, ale aj vzťahy. Je dôležitým zdrojom pre náš každodenný život a má zásadný význam pre hospodárstvo. Voda nepozná hranice a vytvára spoločný priestor pre dobré susedské vzťahy. Preto som veľmi rád, že RTVS prinesie takýto výnimočný a zaujímavý projekt, ktorého hlavnou témou sa stala práve voda a ľudia, ktorí sa o ňu starajú,“ vyjadril sa riaditeľ Sekcie programových služieb Slovenskej televízie Vincent Štofaník.

Show Zem spieva, na ktorý program Voda spieva odkazuje, bol najúspešnejším programom RTVS. Jej premiérovú edíciu sledovalo každú sobotu večer v priemere 540-tisíc divákov. Jednotke RTVS priniesla v období vysielania stabilné líderstvo v sobotnom prime-time. Ako pôvodný formát získala prvé miesto v súťaži formátov Pitch&Play na televíznom veľtrhu NATPE v Budapešti.

,,Som naozaj rád, že RTVS a produkčná spoločnosť Petra Núñeza uchopili túto tému spôsobom, ktorý reálne osloví široké publikum. Som presvedčený, že spojenie s verejnoprávnou televíziou a jedným z jej najúspešnejších programov je ďaleko efektívnejším poukázaním na potrebu ochrany vody, ako množstvo iných kampaní, ktorých efektivita bola rôzna. Pre vodárne tu navyše vznikne veľký priestor pre komunikáciu aj ďalších dôležitých posolstiev, predovšetkým dlhopisového programu VVS,“ doplnil Kratky. 

,,O vstupe do projektu rokujeme ešte s niekoľkými potenciálnymi partnermi, a tak ekonomická stránka nie je definitívne uzavretá, a preto o nej zatiaľ nemôžem korektne informovať,“ vysvetlil Peter Núñez, majiteľ produkčnej spoločnosti Nunez NFE.   Do projektu sa môžu prihlasovať osoby, firmy, samosprávy, obce a mestá cez formulár zverejnený na https://www.rtvs.sk/voda-spieva/o-projekte.