Ohlasy médií k tlačovej konferencii

Iniciatíva vzniku klubu neušla ani pozornosti médií. Napísali o nás :

O Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť (VVS) sa už dlhší čas vedie ostrý súboj.

Primátor mesta Jaroslav Polaček a dlhoročný generálny riaditeľ vodární Stanislav Hreha si navzájom odkazujú, že za tým druhým stoja skupiny snažiace sa lukratívny podnik ovládnuť.

Na Slovensku vzniká prvé akcionárske zoskupenie. Doposiaľ sme ich poznali iba z vyspelých západných trhov. Práve tam sa vo firmách s množstvom drobných akcionárov vytvárajú podobné vplyvnejšie celky. V nich menší akcionári nie sú len štatistami, ale spoločným postupom ovplyvňujú celé spoločnosti.

Celý článok nájdete na TREND.sk

Obce z východu chcú väčší vplyv vo vodárňach.

Zhruba 60 východoslovenských miest a obcí zakladá akcionársky klub Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, aby v nej získali väčší vplyv.

Prečo je to dôležité?

Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) je najväčší slovenský vodárenský podnik, ako jediný zostal výlučne v rukách miest a obcí, podiely v ňom má 770 miest a obcí. Pokrýva územie Košického, Prešovského a malej časti Banskobystrického kraja.

Celý článok si prečítate na Denník N.

Klub akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti vzniká po vzore zahraničných zoskupení.

Kluby akcionárov sa starajú predovšetkým o posilňovanie vzťahov medzi spoločnosťou a akcionármi, lepšie vzájomné porozumenie a vzdelávanie, osvetu a poradenstvo.

Kluby akcionárov sú v zahraničí obvyklou a známou iniciatívou akcionárov, ktorá funguje aj pri mnohých iných svetových spoločnostiach v rôznych odvetviach. Pri vzniku Klubu akcionárov VVS a.s. sa akcionári inšpirovali klubmi akcionárov viacerých spoločností, akými sú napríklad TOTAL, SUEZ,  SAINT-GOBAIN, RWE, VINCI.

Viac si prečítate na KOŠICE:DNES.

Predmetom činnosti Klubu akcionárov VVS bude efektívne a dôrazné presadzovanie práv akcionárov.

Založenie klubu akcionárov podporilo takmer 60 súčasných akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti a záujem o členstvo prejavilo ďalších 70 akcionárov nielen z radov obcí, ale aj miest.

„Založenie Klubu akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti a.s. pokladám za pozoruhodnú iniciatívu, ktorá podporí ochranu práv a uplatňovanie záujmov členov združenia nielen vo vzťahu k VVS a.s., ale aj k orgánom štátnej správy a územnej samosprávy,“ povedal člen správnej rady Klubu akcionárov VVS Peter Littmann.

Celý článok si prečítate na Teraz.sk

Brífing klubu akcionárov východoslovenských vodární

Všetky videá si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch:
HN  Brífing predstaviteteľov východoslovenských vodární.
TA3  Téma dňa.
SME  Vznikol Klub akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti.